a

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

@2018. Select Theme All Rights Reserved.

top

Vila u Prahy

  /    /    /  Vila u Prahy

Návrh a realizace rekonstrukce vily u Prahy

Investor nás oslovil s přáním vytvořit moderní, příjemný a funkční domov pro každodenní fungování čtyřčlenné rodiny se psem. K tomuto účelu jsme dostali k dispozici dvoupatrový rodinný dům poblíž Prahy. V nižším podlaží domu je situována společenská část, tedy obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou, dále pak koupelna, otevřená šatna a menší domácí fitness. Vyšší patro nabízí svým uživatelům více soukromí a jsou zde umístěné dětské pokoje, dále pak hlavní ložnice s vlastní koupelnou a šatnou. Benefitem pro uživatele potom bylo, že nám investor dovolil využít jednu z velkých místností s oknem jako hlavní šatnu.

Dispozičně byl dům vyřešen velmi logicky už od původních autorů, nebylo proto potřeba provádět dramatičtější dispoziční změny. Některé drobné úpravy v dispozičním řešení jsme si nicméně přesto dovolili. Zaprvé se jednalo o odebrání příčky mezi šatnou a hlavní chodbou u vstupu. Díky tomu vzniklo větší zádveří, více odpovídající otevřenému charakteru spodního patra, který jsme chtěli vytvořit. Tuto snahu jsme následně rozvíjeli dále pivotovými dveřmi s fixními bočními světlíky s bronzovými skly, které tvoří jemné rámování kolem uměleckých předmětů vystavených v chodbách.

Dále jsme odebrali pevnou příčku u koupelny v hlavní ložnici a nahradili ji skleněnou příčkou opět s pivotovými dveřmi a bronzový sklem. Prostor hlavní ložnice i koupelny se tak pocitově výrazně zvětšil.

Barevnost celého interiéru jsme zvolili neutrální, s příklonem k zemité barevné paletě. Celým interiér prostupuje šedá stěrka, případně celoplošný koberec ve stejné šedé barvě. Právě neutralita výrazu podlahy nám umožnila použití výraznějších dřevěných a lakovaných ploch na nábytku. Tyto plochy tak nesoupeří o pozornost s výrazem podlahy.

V interiéru jsme kladli důraz na vytvoření rozdílných atmosfér v průběhu dne. Jednotlivé atmosféry jsou tvořené kombinací různých druhů osvětlení – od přímých, po ambientní stropní nebo nábytková. Technickou zajímavostí je provedení zábradlí schodiště z jedné tabule bezpečnostního skla. Organizační zajímavostí je, že pro úspěšné dokončení projektu bylo potřeba koordinovat kolem 30 různých dodavatelů.

Fotografie: Lukáš Hausenblas

Architekti

M. Hinke, M. Novák

Zkratka

RBE

Date